Systemy grzewcze

ROMITEX

Ikona Słońca

Dlaczego warto postawić na systemy grzewcze?

Bo to nowoczesne, opłacalne, żywotne, zdrowe i oszczędne źródła ciepła, które mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkalnym, przemysłowym i gospodarczym. Romitex oferuje dwa doskonałe rozwiązania - folie grzewcze oraz maty kapilarne.

Jak działa folia grzewcza?

Klasyczne systemy grzewcze przenoszą ciepło za pośrednictwem cieczy lub powietrza. W tym procesie zachodzą jednak straty i opóźnienia. Folie grzewcze działają inaczej. W nich energia jest przekazywana za pomocą promieniowania IR. Wyemitowana energia jest bezpośrednio przenoszona na podgrzewany przedmiot, bez opóźnień i strat. Wydzielane ciepło w krótkim czasie staje się odczuwalne, przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Folie grzewcze można stosować w:

  • domach i mieszkaniach,
  • łazienkach,
  • zakładach przemysłowych,
  • obiektach handlowych,
  • obiektach gospodarczych, gdzie np. hoduje się zwierzęta.  
Ikona świnki

Jakie są zalety stosowania folii grzewczej?

To przede wszystkim rozwiązanie tanie w momencie zakupu oraz na etapie eksploatacji. Porównując roczne koszty, jest to najtańszy rodzaj ogrzewania. Niemal dwukrotnie droższe jest ogrzewanie gazem ziemnym, ponad 60% więcej płaci się za palenie brykietu drzewnego, a 30% drożej wychodzi ciepło generowane przez piece na węgiel brunatny. Plusy nie kończą się na oszczędnościach. Ważny jest również szybki montaż i bezpieczeństwo. Każdy użytkownik doceni też komfort, jaki daje szybki czas nagrzewania, działanie antypleśniowe i antybakteryjne oraz lepsza jakość powietrza. Folia grzewcza ma 10 lat gwarancji, ale jej okres żywotności szacuje się nawet na cztery dekady, a przy tym nie wymaga ona konserwacji. 

Czym są i jak działają maty kapilarne?

Grzanie zimą, chłodzenie latem - to nowoczesny, w pełni funkcjonalny i wydajny system grzewczo-chłodzący. Jego sposób działania przypomina tradycyjne ogrzewanie podłogowe, ale na plus różni go czterokrotnie większa powierzchnia grzewczo-chłodząca. Maty kapilarne mogą być stosowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń w nowym, jak i starym budownictwie. Czynnikiem grzewczym jest woda o temperaturze między 25 a 30 stopni, zaś czynnikiem chłodzącym woda o temperaturze 16-18 stopni. Gęste rozstawienie rurek z polipropylenu pozwala uzyskać sporą powierzchnię grzewczą, niską temperaturę zasilania oraz równomierny rozkład temperatur we wnętrzu. Maty można montować na dowolnej powierzchni - podłodze, ścianie czy suficie.

Ikona komputera

Dlaczego opłaca się zamontować maty kapilarne?

Każdego użytkownika ucieszą niskie koszty eksploatacji, wysoka wydajność, ergonomiczność, bezpieczeństwo, czystość oraz wygoda. Całym systemem steruje się za pomocą komputera podłączonego do Internetu. Maty kapilarne to rozwiązania odporne na korozję, zapowietrzenie oraz zapchanie systemu. Nie ma mowy o powstaniu rdzy czy osadu. Montaż jest szybki i prosty. Można jest zamontować pod wylewką cementową, płytą kartonowo-gipsową, kasetonami czy płytą żelbetonową. Wystarczy pokryć maty kilkucentymetrową warstwą wylewki cementowej czy gładzi gipsowej. To także rozwiązania niezwykle elastyczne, wytrzymałe i trwałe. Powstanie uszkodzenia mechanicznego w postaci np. wbitego gwoździa nie stanowi problemu dla działania systemu, bo odłącza się tylko jeden obwód o szerokości 2-3 cm. Na niezawodność mat kapilarnych udziela się 15-letniej gwarancji.

Romitex - kompleksowe instalacje energooszczędne dla Twojego domu i firmy.

Masz pytania dotyczące fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy systemów grzewczych? Chcesz umówić się na wycenę prac? Szukasz pogwarancyjnej pomocy fachowców?

Romitex sp. z o.o.
Sadurki 18
24-150 Nałęczów

pon. - pt.
08:00 - 16:00
sob.
08:00 - 13:00
niedz.
08:00 - 16:00