Fotowoltaika

ROMITEX

energia

Wykorzystaj bogactwo energii, którą daje Słońce.

Na Ziemię dociera rocznie 20 tys. razy więcej energii, niż ludzkość jest w stanie skonsumować. Można ją aktywnie wykorzystać do otrzymywania ciepła (tzw. termika solarna) lub wytwarzania energii elektrycznej. Termika solarna to wykorzystanie Słońca do ogrzewania wody pitnej, basenów lub jako system wspomagający ogrzewanie pomieszczeń. Natomiast wytwarzanie elektryczności z energii słonecznej nazywane jest fotowoltaiką. 

Co to jest fotowoltaika?

Tego pojęcia używa się jako określenia bezpośredniej zamiany światła słonecznego w energię elektryczną, która zachodzi w ogniwach słonecznych. Następnie wiele ogniw słonecznych tworzy tzw. moduły fotowoltaiczne, które to łączone są elektrycznie i mechanicznie w generatory solarne. Elektryczność, a co za tym idzie także moc elektryczna ogniwa solarnego, bezpośrednio zależy od intensywności promieniowania słonecznego. Najwięcej energii ogniwa solarne dają przy bezpośrednim świetle słonecznym.

boiler

Jakie ma praktyczne zastosowanie?

Połączenie instalacji pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnia darmową energię, ogrzewanie i chłodzenie. W jaki sposób? Otóż jednym z elementów pompy ciepła jest sprężarka, którą zasila energia elektryczna. Zamiast jednak pobierać energię z sieci energetycznej, można w tym celu wykorzystać darmową energię z instalacji fotowoltaicznej. Ważne jednak, aby instalacja produkowała taką ilość energii elektrycznej, która pokryje zużycie energii przez pompę ciepła w danym okresie np. w ciągu roku. 

Jakie są zalety fotowoltaiki?

Oszczędzasz pieniądze, chronisz przyrodę i klimat. Użytkownik staje się niezależny od zewnętrznych źródeł energii, a co za tym idzie, nie musi martwić się, że znów wzrosną rachunki. Szacuje się, że inwestycja w fotowoltaikę zwraca się już po upływie 6-7 lat. Reszta to już tylko czysty zysk dla środowiska i oczywiście dla inwestora! To niezwykle ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Nie ma potrzeby wykorzystywać ropy, gazu, węgla czy uranu, co pozwala ograniczyć emisję do środowiska szkodliwych substancji. 

Romitex - kompleksowe instalacje energooszczędne dla Twojego domu i firmy.

Masz pytania dotyczące fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy systemów grzewczych? Chcesz umówić się na wycenę prac? Szukasz pogwarancyjnej pomocy fachowców?

Romitex sp. z o.o.
Sadurki 18
24-150 Nałęczów

pon. - pt.
08:00 - 16:00
sob.
08:00 - 13:00
niedz.
08:00 - 16:00